Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Etap powiatowy Mistrzostw...

29

KWI

2023

Etap powiatowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Szczytnie
W piątek 29 kwietnia w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża - etap powiatowy. Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Autrimpus i Grupa Ratownicza Autrimpus.

W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy mieli do wykonania sześć zadań polegających na udzieleniu pomocy poszkodowanym: wychłodzone dziecko wyciągnięte z jeziora, bójka z użyciem ostrego narzędzia, zasłabnięcie, które kończy się reanimacją, wypadek rowerzysty w skateparku, a także wypadek konserwatora w ruinach zamku. Ostatecznie rywalizację w kategorii szkół średnich wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. Z kolei wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie. Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Achremczyk, a pozostałymi sędziami m.in. ratownicy Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża - etap powiatowy w Szczytnie okazały się nie tylko doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, ale również okazją do promowania tej ważnej dziedziny wśród młodych ludzi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu swoich umiejętności!


Dodano: 2023-04-29 00:00:00
Przez: Grzegorz Siemieniuk


Wydrukowano: 2024-02-26 10:43
Adres strony: http://www.wfosigw.olsztyn.pl/?sp=1&art_id=183&full=241&type=aktualnosci