Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Pierwsze automatyczne def...

14

GRU

2018

Pierwsze automatyczne defibrylatory w naszym powiecie
Od 13 grudnia Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie oraz fila tej placówki w Piasutnie zostały wpisane w ogólnopolski rejestr miejsc użyteczności publicznej wyposażonych w zewnętrzny automatyczny defibrylator (AED). Urządzenia te odgrywają bardzo ważna rolę w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia zawisły w centralnych miejscach tych placówek. Szkoleniem w zakresie używania AED zajęli się ratownicy medyczni z Fundacji Autrimpus: Dawid Michalak i Grzegorz Achremczyk.

- Są to jedne z pierwszych placówek w naszym powiecie, które posiadają AED na swoim wyposażeniu – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk z Fundacji Autrimpus. - Podczas szkoleń szczególną uwagę zwracaliśmy na ćwiczenia algorytmu w sytuacji zatrzymania krążenia oraz typowe scenki sytuacyjne, z które mogą miejsc miejsce podczas zajęć w ŚDPS.

W szkoleniach przeprowadzonych przez ratowników z Autrimpusa wzięli udział wszyscy pracownicy zatrudnieni w placówkach. Podczas podsumowania spotkań dyrekcja placówki zapewniła, że nie były to ostatnie szkolenia w tym zakresie.Dodano: 2018-12-14 00:00:00
Przez: Grzegorz Siemieniuk


Wydrukowano: 2021-05-15 02:49
Adres strony: http://www.wfosigw.olsztyn.pl/?sp=1&art_id=183&full=229&type=aktualnosci