Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Ratownicy z Autrimpusa od...

24

LUT

2016

Ratownicy z Autrimpusa odwiedzili przedszkolaków w „Bajce”
We wtorek 23 lutego ratownicy z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno odwiedzili miejskie przedszkole „Bajka” w Szczytnie. Dzieci miały okazję nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także jak należy prawidłowo wyzwać pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.

Ratownicy z Autrimpusa chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Szczególnie, gdy przekazywane informacje trafiają na podatny grunt. Tak bez wątpienia było 23 lutego w szczycieńskim przedszkolu „Bajka”, gdzie przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Fundację i Grupę Ratowniczą reprezentowało troje ratowników: Grzegorz Achremczyk (wiceprezes Fundacji), Małgorzata Achremczyk i Adam Gewartowski.

- Chcieliśmy dzieciom pokazać jak na co dzień wygląda praca ratowników i jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk. - Oczywiście nie zabrakło także tematów związanych z wzywaniem służb ratunkowych, pozycji ułożeniowych, a także postępowaniu w przypadku zatrzymania krążenia, wystąpienia krwotoków, czy też urazów.

Dzieci to bardzo dobra grupa szkoleniowa. Przedszkolaki bowiem bez obaw i bardzo starannie wykonywały swoje zadania, które „zlecili” im ratownicy. W zajęcia praktyczne włączyli się także nauczyciele. Nie zabrakło także niespodzianek. Dzieci miały bowiem do wykonania zadanie udzielenia pomocy swojej nauczycielce, która uległa zasłabnięciu.

- Przedszkolaki z tym zadaniem poradziły sobie bez problemu – mówi z zadowoleniem Grzegorz Achremczyk. – Nauczyciele byli miło zaskoczeni, że dzieci prawidłowo poradziły sobie w sytuacji, kiedy niejeden z dorosłych miałby z tym problem.

Dzieci w nagrodę w zaangażowanie w zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zostały zaproszone do odwiedzenia stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie, aby mogły zobaczyć jak na co dzień wygląda służba w ratownictwie medycznym.

 Fot. Karol Michalak


Dodano: 2016-02-24 00:00:00
Przez: Grzegorz Siemieniuk


Wydrukowano: 2024-05-28 18:01
Adres strony: http://www.wfosigw.olsztyn.pl/?sp=1&art_id=183&full=153&type=aktualnosci